Jak być dobrą druhną? 

Druhna nie jest wyłącznie ozdobą na ślubie. Do zadań druhny nie należy tylko ładne wyglądanie i uśmiechanie się do reszty gości. Bycie druhną zobowiązuje. Poniżej znajdziesz zadania i obowiązki należące do druhny oraz kilka wskazówek i porad, które pomogą ci być najlepszą druhną pod słońcem.

•życzliwość •cierpliwość •skromność

Pamiętaj, że to nie twój ślub i wesele. Nie chodzi tu o ciebie i o to jak wyglądasz – nawet jeśli wyglądasz ślicznie w swojej nowej sukni. Twoim zadaniem w tym dniu jest opiekowanie się Pannę Młodą i dbanie o to, aby był to dla niej jeden z najwspanialszych dni w życiu.

Zorganizuj wieczór panieński (pod warunkiem, że zgodzi się na to przyszła Panna Młoda). Wieczór panieński powinien być wesoły i ciekawy. Chodzi przede wszystkim o to, aby przyszła Panna Młoda się wspaniale bawiła i wspominała go przez długie, długie lata.

Zaoferuj swoją pomoc przed ślubem. Pomyśl w czym mogłabyś pomóc. Czy trzeba zaaranżować dekorację wnętrz? Czy mogłabyś pomóc dostarczyć na miejsce kwiaty czy jedzenie? Czy trzeba kogoś z gości przywieźć z lotniska?

Nie narzekaj na swoją sukienkę. Jeśli Panna Młoda zapyta cię o twoje sugestie i wskazówki dotyczące sukienki dla druhny, możesz oczywiście być z nią zupełnie szczera, jednak jeśli ma ona już swoje wyobrażenie na ich temat i koniecznie chce, aby sukienki były różowymi bombkami zamknij buzię na klucz. Jakoś to przeżyjesz – pamiętaj, że to jest Jej dzień.

Staraj się aby na weselu wszyscy się dobrze bawili – nawet najmłodsi goście weselni. Jeśli zobaczysz, że jakieś dziecko siedzi smutne i przygaszone postaraj się nimi zająć, tak aby ich rodzice mogli w końcu odetchnąć na chwilę i iść się bawić. Dla małych dziewczynek będziesz z pewnością wyglądać jak królewna – bądź zatem dla nich miła.

[rate force]

Tags: