• Blog
  • Jak być doskonałym gościem weselnym? 

Jak być doskonałym gościem weselnym? 

Savoir vivre czyli dobre maniery obowiązują wszędzie i zawsze. Idziesz na wesele i nie jesteś pewna co wypada a co nie? Poniżej znajdziesz porady i wskazówki, które pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zachować klasę na weselu.

Jeżeli otrzymasz zaproszenie, na ślub, wesele, potwierdź swoją obecność jak najszybciej. Narzeczeni muszą wiedzieć odpowiednio wcześniej ile gości mogą się spodziewać.

Jeżeli już potwierdziłeś swoją obecność, a okazało się, że nie będziesz mógł przyjść, powiadom o tym niezwłocznie narzeczonych.

Jeżeli byłeś zaproszony z osobą towarzysząca i potwierdziłeś obecność dwóch osób, a okazało się, że idziesz sam, także jak najszybciej zgłoś ten fakt.

Jeżeli nie jesteś pewny w 100 % czy możesz przyjść z dziećmi, zapytaj narzeczonych, lub kogoś z ich rodzin. Coraz więcej par, preferuje wesele tylko w gronie dorosłych, szczególnie gdy rodzina jest bardzo duża. Powinieneś to uszanować i nie czuć się urażony, że Twoje dzieci nie zostały zaproszone (najczęściej takie informacje są ujęte w zaproszeniu i jeżeli jest napisane z dziećmi, albo są wypisane ich imiona, to wszystko jasne, a jeżeli są tylko imiona Twoje i partnera, najprawdopodobniej znaczy to, że dzieci nie zostały zaproszone).

Jeżeli narzeczeni ustawili bileciki na stole, uszanuj to i usiądź, gdzie wyznaczono Ci miejsce. Musieli mieć powód ku takiemu zaaranżowaniu miejsc przy stole. Zawsze później będziesz mieć możliwość dosiąść się do innych przyjaciół, jak wesele rozkręci się na dobre i wiele osób będzie tańczyć.

Jeżeli jesteś singlem, powinieneś uczestniczyć w rzucaniu welonem, lub muszką/krawatem. To nakazuje tradycja, a także dobre maniery.

Nie możesz zapomnieć o prezencie dla młodej pary. Nie musi to być nic ekstrawaganckiego, może być drobnostka. Jeżeli mają listę prezentów możesz coś z niej wybrać, jeżeli sam nie masz pomysłów. Jeżeli znasz adres, możesz wysłać prezent do domu. Nie będziesz musiał nosić pudełka ze sobą, a także zrobisz przysługę młodej parze, bo nie będą musieli myśleć o transporcie dodatkowej paczki. Szczególnie, jeżeli prezent jest okazały.

Nie należy zawracać niepotrzebnie głowy Młodej Parze. Nie należy się skarżyć i wytykać błędy organizacji wesela. Dla Pary Młodej ma to być najpiękniejszy dzień w życiu. Nie zapominajmy o tym.

Ubiór kobiet na weselu. W żadnym bądź wypadku nie należy zakładać na siebie białej sukienki. Biel zarezerwowana jest wyłącznie dla Panny Młodej. Należy również unikać czerni, który to kolor jest zbyt smutny jak na tak wesołą uroczystość. To przecież nie pogrzeb!

Po weselu należy podziękować Państwu Młodym. Może to być podziękowanie telefoniczne, osobiste, e-mailem itp. Nie wolno o tym zapomnieć.

[rate force]

Tags: