• Blog

  • Jak wybrać suknię ślubną?


Jak wybrać suknię ślubną?

Każda z kobiet chce być najpiękniejszą Panną Młodą i marzy o tej jedynej bajkowej sukni, którą będą się wszyscy podziwiać. Ale jak dopasować suknię ślubną do naszej figury? Oto kilka przydatnych rad doświadczonej stylistki.

Kobieta o kształtcie gruszki. Rozejrzy się za modelem sukni, która od pasa w dół układa się w kształt litery ‚A’. W ten sposób podkreślisz talię i odciągniesz wzrok od bioder i ud. Najlepiej jeśli suknie ślubne z modelu A uszyte będą z tkaniny takich jak satyna lub tafta którą można połączyć ze zwiewną warstwą tiulu sukienkowego lub organzy ślubnej z dodatkiem delikatnych i modnych aplikacji. Góra sukni może być wycięta w subtelne serduszko lub łódeczę, ale wybór dekoldu to sprawa indywidualna. Wybór dekoldu należy dodatkowo skonsultować, Powinien być bardzo dobrze dopasowany w gorsecie i optycznie wydłużyć i wyszczuplić sylwetkę.

Pani z dużym biustem. Dla wygody i komfortu najbardziej odpowiednia będzie suknia ślubna połączona z ramiączkami lub delikatnymi np. koronkowymi rękawkami. Ale czasem też tak bywa, że suknia została tak dobrze uszyta, że nie ma potrzeby doczepiania ramiączek.. Modele sukni które najkorzystniej układają się na figurze to model A lub Classic. Rodzaje tkanin ślubnych mogą być dowolne, ale należy pamiętać aby w części górnej przedniego gorsetu unikać wszelkich mocno zdobionych kryształkami aplikacji, pionowych czy przekątnych paskowych upięć lub drapowań gdyż zakończy się to dodatkowo efektem uwydatnienia już dużego biustu. Skromne i delikatne aplikacje o drobnych wzorach są jak najbardziej wskazane.

Mam więcej ciała. Wybierz szycie sukni ślubnej model A z wyższym stanem lub niektóre wzory z modelu Empire z bardzo dobrze wyprofilowanym gorsetem a tuż pod gorsetem zaczyna się układać luźno nie za szeroko dobrana suknia. Dla większego uroku delikatna satyna może zostać pokryta aplikacjami, drobną koronką lub tiulem.

Mam kształt jabłka. Korzystnie będzie wybrać model Classic lub model A. Suknia powinna być starannie uszyta w części gorsetu aby dobrze układała się góra i dobrze dopasowana w biodrach. Bardzo ładnie komponuje się satyna lub tafta ślubna połączona z delikatną koronką lub tiulem z aplikacjami koronkowymi. Dół sukni powinien lekko rozszerzać się ku dołowi, Drapowania czy marszczenia schodzące w dół sukni od delikatnych po gęściejsze upięcia również są wskazane dla typu figury o kształcie jabłka.

Jestem wysoka. Dla kobiet wysokich idealnie pasuje model Empire, model A, model Classic i niektóre wzory z modelu Princessa. Najbardziej zmysłowo wyglądają uszyte przez Nas suknie o obniżonym stanie lekko i delikatnie rozchodzące się ku dołowi. Góra lub całość sukni zdobiona koronką o wzorach średniej wielkości lub aplikacjami z kryształkami. Tkania na suknię ślubną to muślin, satyna, tafta ślubna może być połączona z gęsto marszczony tiulem sukienkowym w dolnej części bioder lub tuż pod pasem.

Nie mam talii. Należy pomyśleć o szyciu sukni z modelu Empire, suknia ślubna odcinana pod biustem, luźno puszczona idealnie maskuje brak bioder a eksponuje i przyciąga dekoldem. Również model Princessa będzie wyglądał dobrze na figurze u Pań z brakiem wcięć na linii tali. Góra gorsetu dobrze uszyta i wyprofilowana a dół rozchodzi się szeroko tuż od linii tali. Dół takiej sukni można uszyć z kilku warstw delikatnego mocno marszczonego tiulu sukienkowego zdobionego aplikacjami na samym końcu sukni ślubnej. Góra sukni pokryta delikatna mgiełką tiulu z aplikacjami pasującymi do aplikacji na dole sukni. Mam drobne ciało i jestem niska. Naczelna zasada, drobne i niskie kobietki potrzebują mało materiału. Nie ma wiec mowy o drapowanych wzorach sukni czy też dużych aplikacjach. Drobna osoba nadmiernie obwieszona materiałem wygląda przesadzicie więc bardzo starannie trzeba uszyć suknie ślubną. Najlepsza będzie suknia jednoczęściowa z wygodnym i elastycznym gorsetem. Niska kobieta powinna mieć suknie ślubną blisko ciała. Najbardziej pasujący typ sukni ślubnej do niskiej kobiety to model Classic lub suknie model A. Tkaniny jakie można wybrać do szycia to muślin, satyna lub tafta połączona z delikatna warstwą koronki o drobnym wzorze, organzy ślubnej czy tiulu z aplikacjami koronkowymi. Suknia dobrze uszyta i dopasowane do figury wydłużają sylwetkę. Buty ślubne oczywiście na wyższym obcasie, lecz nie za wysokie. Rzecz ogromnie ważna, większość niskich Pań szuka ratunku w kilkocentymetrowych obcasach zapominając, że zniekształca to sylwetkę. Poruszanie się na tak wysokich obcasach, w przypadku kiedy jeszcze nie jesteśmy do nich przyzwyczajone, czyni to sylwetkę przygarbioną i nie naturalną. W tym przypadku najlepszy jest złoty środek. Buty nie za wysokie i przede wszystkim z wygodnymi wkładkami silikonowymi. Fryzura ślubna może być lekko podwyższona, ale bez przesady, a biżuteria drobna i delikatna.

Mam mały biust. Dobrze będzie się prezentować gorset z wszytym od środka odpowiednim stanikiem, wycięty w łódeczkę i pokryty dodatkową warstwą tkaniny np. pionowe tiulowe, satynowe czy taftowe zakładki, Mogą być miejscami pokryte kryształkami lub dużymi wzorami koronki. Suknia lekko odcinana pod biustem puszczona delikatnie na rozkloszowanej halce. Modele polecane to model Classic, model A lub niektóre wzory z modelu Empire i Princessa.

[rate force]

Tags: