• Blog
  • Jak wzieść toast na przyjęciu weselnym?

Jak wzieść toast na przyjęciu weselnym?

Kilka dobrze ujętych słów może nadać znaczenia każdemu spotkaniu. Żeby właściwie wznieść toast trzeba wyczuć moment i odpowiednio sformułować swoją wypowiedź. Oto co musisz zrobić, żeby twój toast zrobił na gościach wrażenie:

Ustąp gospodarzom pierwszeństwa we wzniesieniu toastu, a jeśli z niego nie skorzystają, wygłoś swój. Jeśli jesteś na weselu lub przyjeciu ślubnym, najlepszym momentem na toast jest czas tuż po drugim daniu, kiedy obsługa posprząta ze stołów.

Upewnij się, że wszyscy (niezależnie od tego co piją) mają pełne kieliszki.

Powstań i postukaj w kieliszek, żeby zwrócić na siebie uwagę.

Jeśli okazja jest oficjalna, poproś żeby wszyscy (z wyjątkiem osoby, dla której przeznaczony jest toast) wstali z miejsc.

Skieruj się w stronę osoby, dla której wznosisz toast. Mów głośno i powoli tak, żeby wszyscy mogli cię usłyszeć.

Staraj się by twój toast był krótki, szczery i trafny, ale jednocześnie dobrze oddawał twoje uczucia. Najlepsze toasty składają się z góra dwóch zdań.

Jeśli chcesz być oryginalny, zacznij od cytatu lub zabawnej anegdoty.

Możesz wspomnieć w toaście o wyjątkowo romantycznym, heroicznym lub zaskakującym zachowaniu osoby, dla której go wznosisz.

Postaraj się aby twój toast był dowcipny, ale nikogo nie zawstydzał. Jeśli osoba, dla której wznosisz toast jest twoim dobrym znajomy, możesz podzielić się waszymi wspólnymi doświadczeniami. Uważaj jednak, żeby nie okazało się, że twój żart rozumie tylko grupka najbliższych przyjaciół.

Gdy skończysz mówić, unieś kieliszek w stronę osoby, za którą wznosisz toast i poproś zgromadzonych o wypicie za nią.

[rate force]

Tags: