Sylwetka gruszka  

Panna Młoda z sylwetką gruszki kojarzyła się w zamierzchłych czasach przede wszystkim z płodnością dlatego taka budowa ciała była bardzo pożądana przez kobiety. Wzięło się to z nie potwierdzonej teorii, że kobietom o szerokich biodrach łatwiej przychodzi rodzenie dzieci. Charakterystycznymi elementami tego typu figury są szczupłe ramiona i barki oraz dość długie, często mało umięśnione ręce. Dla pań gruszek charakterystyczny jest dość mały biust oraz szerokie biodra, które przy takim tle często obrazują się jeszcze okazalej niż w są w rzeczywistości.

Gruszka znana również pod symbolem litery A powinna eksponować górną część ciała. Duże detale i dodatki ślubne przy dekolcie takie jak masywne naszyjniki i wisiory, korale, szale oraz marszczenia i poziome paski pomogą ukryć dysproporcje w sylwetce. Idealnym wyborem dla Panny Młodej o tym typie figury są fasony sukien ślubnych zakrywające biodra oraz pośladki. Dół sukni ślubnej powinien być zawsze gładki. Panny Młode o tej figurze powinny nosić suknie ślubne o kształcie litery A, które mocno rozszerzają się ku dołowi optycznie zwężając biodra.

Panie o figurze w kształcie litery A nie powinny nosić krótkich sukienek ślubnych ponieważ podkreślą one dysproporcje w sylwetce, skracając nogi a poszerzając dodatkowo biodra i pośladki. Suknia ślubna powinna być prosta z lejącego się materiału. ponieważ obcisły podkreśli wszystkie dodatkowe kilogramy.

Suknie ślubne dla gruszek powinny eksponować głębokie dekolty i posiadać wszelkie poziome oraz duże detale na wysokości tułowia. Wszelkiego rodzaju marszczenia, zakładki zniwelują różnice optycznie powiększając biust. Panie o sylwetce A powinny zapomnieć o sukniach ślubnych z gorsetem w stanie który kończy się w najszerszym miejscu bioder. Idealne dla nich długości to albo do linii bioder albo w okolicach połowy długości ud. W ten sposób zamaskują krągły dół. Natomiast paski dodatkowo podkreślą brak proporcji między górną a dolną częścią ciała. Asymetryczna suknia ślubna rozszerzana ku dołowi idealnie wyrówna sylwetkę. Miękkie tkaniny ukryją grubsze biodra i uda, a dzięki podkreśleniu talii drobne ramiona wydadzą się proporcjonalne.

[rate force]

Tags:

Trackback from your site.