• Blog
  • Welon-dopełnienie wizerunku Panny Młode

Welon-dopełnienie wizerunku Panny Młode

Dla każdej Panny Młodej wygląd w dniu jej ślubu stanowi priorytet. Tygodniami rozgląda się za dodatkami, łączy style, kolory. Jednym z takich właśnie elementów uzupełniających jej strój jest welon.

Wybiera się go w oparciu o kilka elementów, a dobrze dobrany dodaje charakteru i dopełnia ślubny wizerunek Panny Młodej. Przed wyborem warto zwrócić uwagę na możliwość upięcia welonu do fryzury.

Najlepsze rozwiązanie stanowią welony upięte na grzebieniu, które można umiejscowić we włosach, a ewentualne widoczne elementy przysłania się kwiatami lub ozdobnym stroikiem do włosów. Wybór welonu wcale nie ogranicza się do decyzji między długim lub krótkim. Welony różni nie tylko długość, ale również materiał, z którego są wykonane. Najczęściej jest to tiul lub szyfon, jednak coraz bardziej popularne stają się welony z koronki lub welony ozdobione wzorzystym haftem. Wybierając welon powinniśmy sugerować się suknią ślubną: im bardziej zdobna suknia tym welon powinien być prosty, gładki bez zbędnej ekstrawagancji przy skromnychsukniach możemy sobie pozwolić na hafty, koronki czy nawet welon połączony z diademem. Welon może również pomóc Pannie Młodej skorygować sylwetkę. Dzięki upięciu wysoko Panna Młoda wyda się wyższa, smuklejsza i zgrabniejsza.

Niskie Panny Młode mogą pozwolić sobie na długi welon. Dla wysokiej Panny Młodej najodpowiedniejsza byłaby suknia z trenem, jednak należy pamiętać, że welon powinien być wtedy dłuższy niż tren. jeśli welon nie chce się układać można go spryskać lakierem do włosów z odpowiedniej odległości, aby nie pozostawił na nim żółtych plam. Po ślubie welon najlepiej odświeżyć piorąc go ręcznie z dodatkiem środka do prania firan-odzyska wtedy biel i nie straci na objętości.

[rate force]

Tags: